Ulubiona sukienka za mała?

Odchudzanie się zacząć można w dowolnym momencie, a także o dowolnej porze dnia. Bardzo ważną rolę odgrywa tu podjęcie decyzji, bo oznacza to iż zdajemy sobie sprawę z problemu, który zaistniał, a sam niestety nie zniknie. Na samym początku warto jednak zrozumieć, że zrzucanie wagi, to proces długotrwały. Nie da rady szybko schudnąć, ale zawsze można szybko przytyć. Tak naprawdę, nie jest tu problem z samym jedzeniem, ale jest to problem bardziej złożony i może mieć podłoże także psychiczne.

Zbyt szybkie jedzenie

Po pierwsze zbyt szybkie jedzenie, to kluczowy problem. Kęsy powinno się przeżuwać, a potrawy powinny być jak najmniej przetworzone, bo im bardziej są gotowe i na przykład stanowią posiłek do odgrzania, tym mniej składników odżywczych jest w nich zawartych. Tak przetworzona żywność, jest już znacznie trudniejsza do przyswojenia i mniej zyskujemy witamin, a także minerałów potrzebnych do życia i prawidłowego zdrowia.

schudnij-wiecej

 

Za duże porcje

Takie duże porcje, a nawet lekko większe zjadają osoby, które się zbytnio przy jedzeniu spieszą, gdyż nie odczuwają sytości, a także niezbyt właściwie traktują samo żywienie się. Kiedyś celebrowano posiłki, starannie je przygotowując, co zabierało sporo czasu, ale także samo jedzenie trwało znacznie dłużej i na to czasu nie żałowano. Samo przygotowanie posiłków, nie musi trwać nie wiadomo jak długo, ale dłużej powinno trwać ich spożywanie, nie powinno się jeść w biegu, ani rezygnować z normalnego trybu spożywania pokarmów na rzecz czegoś innego, na przykład przeglądania nowości w sieci, albo grania w ulubione gry. Każdy z trzech głównych i dwóch dodatkowych posiłków powinien być niezwykle ważny w ciągu dnia.

 jaka-dieta

Sukienka za mała?

Jeśli ulubiona sukienka okazuje się za mała, panie wpadają w panikę i często zaczynają stosować głodówki. O ile kilka godzin, albo doba głodówki nikomu zaszkodzić nie może, zwłaszcza jeśli się sporo pije, podczas jej stosowania, to już dłuższe głodowanie może być szkodliwe. Każdego dnia potrzebujemy pewnych składników dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i jelit. Mózg potrzebuje cukru i tlenu, a jelita na przykład błonnika, aby móc wykonywać swoją pracę. Warto pamiętać, że tabletki na odchudzanie mogą wesprzeć zrzucanie wagi, ale nie zastąpią zmiany trybu życia na bardziej zdrowy i zmiany nawyków żywieniowych.

Dodaj komentarz