Tanie komputery – Jak rozsądnie zaopatrzyć się w dużą ilość sprzętu komputerowego?

Komputer to nieodłączny element każdej firmy. Dobrze prosperująca firma musi być wyposażona w sprzęt najwyższej jakości od konkretnych, uznanych producentów. Wybranie nieodpowiednich komputerów może przyczynić się do niejednego dramatu w firmie. Nowe komputery z wielu marketów zazwyczaj są drogie, a w środku mają tanie podzespoły. Kupowanie ich na masową skalę może skończyć się szybką awarią i koniecznością zwrócenia ich do serwisu. Dzięki internetowi, mamy dostęp do oferty profesjonalistów, którzy mogą nam zaoferować tanie komputery – głównie poleasingowe i używane w poprzednich firmach. Jak wybierać je rozsądnie, abyśmy bez obaw mogli wyposażyć się w dużą ilość sprzętu?

Po pierwsze, liczba urządzeń

Pierwszą kwestią jaką należy rozważyć przed zakupem jest ustalenie budżetu na komputer, które chcemy zakupić. Trzeba określić swój budżet. Przy zakupie dużej liczby komputerów najlepiej zdecydować się na tanie komputer, które były już wcześniej wykorzystane. Pamiętajmy, że komputer to nie samochód i praktycznie nic w nim się nie ma prawa zużywać. Podzespoły takich marek jak AMD czy Intel znane są ze swojej niskiej awaryjności, czasu działania i wydajności. Jeśli nabywamy komputery z drugiej ręki nie musimy się także obawiać o ich stan zewnętrzny. Zazwyczaj nikt nimi nie rzucał ani regularnie nie transportował. Z reguły tanie komputery w dużej części pochodzą z biur, których właściciele postanowili zakończyć interes lub po prostu zmienili oni swoje standardy. Twój komputer może mieć hasło na bios.

Po drugie, parametry techniczne

Jeśli wiemy już ile komputerów będziemy potrzebować, warto byłoby rozważyć ich parametry techniczne. Dla pracowników biurowych korzystających na co dzień z programów graficznych, nowoczesnego oprogramowania, najlepsze będą komputery wyposażone w procesory Intel, 8 GB RAM i dysk SSD 120 – 128 gb. Szczególną uwagę należy zwrócić na dysk, bo to ten najczęściej przy pracy jest przyczyną frustracji i niskiego zadowolenia ze sprzętu. Dysk SSD przyspieszy nie tylko ładowanie się systemu, ale także zapis i odczyt wszystkich plików. Jest to element, o którym powinno pamiętać każde biuro – oszczędność czasu i płynność działania systemu to kluczowe czynniki w komputerach biurowych. Najtańsze komputery po leasingu dostaniemy w cenie 400 zł, za lepsze zapłacimy około 800 zł, a za komputery wyposażone w dedykowaną kartę graficzną około 1500 zł.

Co z system operacyjnym?

Tanie komputery polesingowe bez hasła bios najczęściej wyposażone są w systemy Windows, Mac i Linux. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Najczęściej jednak wybiera się Windowsa, a to głównie ze względu na jego popularność i łatwość w poruszaniu się po interfejsie – to system znajomy każdemu. Dla bardziej rozwiniętych korporacji, w których pracownicy mają większe obycie z technologią proponuje się komputery z system MacOS.