Idealna aktywność dla otyłych dzieci

Otyłość to jedna z poważniejszych przypadłości ludzkości w dzisiejszych czasach, szczególnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki i Europie. Ta choroba dotyka już coraz młodszych i nawet kilku letnie dzieci mają już nadwagę. Wpływa na to oczywiście wiele czynników takich jak zła dieta bogata w cukier i sól, produkty typu fast food, słone i słodkie przekąski oraz brak aktywności fizycznej.

Dzieci coraz częściej są zwalniane z lekcji wychowania fizycznego i nie uprawiają żadnych sportów. Ma to istotne znaczenie na zdrowie dzieci, ich kręgosłup oraz jakość życia w wieku późniejszym. Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej i zrobić to w taki sposób by nie znudziło mu się to po paru dniach? Na pewno taka aktywność musi mieć elementy zabawy i rywalizacji. Zwykłe spacery z dzieckiem bardzo szybko się znudzą ale jeśli już spacerujemy to załóżmy zdrowotne buty danielki i nie chodźmy na długie spacery już pierwszego dnia.

Starajmy się dozować odległość i zwiększać ją sukcesywnie. Lepszym rozwiązaniem będą spacery z czworonogiem najlepiej takim, który potrafi aportować. Dziecko poprzez zabawę z psem na świeżym powietrzu będzie spalać kalorie. Kolejny sposób na aktywność dla dziecka to zabawy na świeżym powietrzu najlepiej w grupie i z elementem rywalizacji dzieci bardzo lubią rywalizację i nagrody. Dobre rozwiązanie to również sztuki walki na przykład karate czy boks. Dzieci uczą się dyscypliny, współpracy w grupie, a przy tym świetnie się bawią i rozwijają swoje ciało spalając przy tym nadprogramowe kilogramy i pobudzają metabolizm. Nowym ale lubianym przez dzieci sportem jest Squash. Angażuje on wszystkie partie mięśni. Uważany jest za jeden z najzdrowszych sportów na świecie. W czasie zabawy w squasha najbardziej aktywne są mięśnie ramion, pleców oraz brzucha Najlepszym wyjściem dla nas jako rodzica to pokazać dziecku kilka aktywności i poprosić by dziecko samo wybrało tą, która najbardziej mu odpowiada, a kto wie może przerodzi się to w hobby na całe życie.

Dodaj komentarz