Informator ślubny

Ten artykuł powstał by pomóc w organizacji ślubu i wesela. Gdy młodzi są o krok od zaślubin, czeka na nich organizacja tego dnia. Nie jest to łatwe zadanie dla laików, ale nie można mówić, że jest niemożliwe do wykonania. Postępując według mojego poradnika, szybko poradzicie sobie z tym wyzwaniem.

Co najpierw?

Najpierw musimy wybrać datę zaślubin. Ta decyzja rzutuje na następnych, więc musi być przemyślana, bo bierzemy za nią pełną odpowiedzialność. Gdy mamy termin, pora zastanowić się nad miejscem na wyprawienie wesela. Gdy dojdziemy do ostatecznej decyzji, rezerwujemy wybraną salę i kolejną pozycję na liście zadań odhaczamy.

Muzykanci

Zespół to ekipa, bez której nie ma wesela. Jednak nie mogą być to zwyczajni grajkowie, a weselni muzykanci, którzy oprócz grania i śpiewania, zapewnią dobrą zabawę. Organizują różne gry i zabawy, przy których bawią się nasi goście.

kolacja

Katering

Jeśli po spróbowania jedzenia w naszej zarezerwowanej sali, nie smakuje nam coś lub nie odpowiada, możemy dania zamówić „z zewnątrz”. Nie ma obowiązku korzystania z kuchni lokalowej, jeśli nam nie pasuje. Wybieramy tylko to, co przypadło nam do gustu, bo to będziemy serwować naszym gościom.

Fotograf ślubny

Kolejna ważna osoba na naszym ślubie i weselu. Bez niej nie wyobrażam sobie tej ceremonii, gdyż fotograf uwieczni to, co tak szybko przeminie. Dobrego fotografa znajdziemy w Internecie, a dokładniej w wyszukiwarce Google. Hasło „fotografia ślubna Kielce” spowoduje wyświetlenie się wyników z tej oto dziedziny. Pozostaje nam tylko zdecydować się na jednego fachowca.

Jedno jest pewne, przed nami dużo pracy, obowiązków, decyzji. Każdy krok ma swój czas, zaczynamy od ważniejszych spraw, sukcesywnie przechodzimy do tych mniej istotnych, aż do końca, czyli całkowitego sukcesu. Nie każdy sobie poradzi z taki wyzwaniem, więc osoby, który kompletnie nie odnajdują się w tym temacie, powinny pomyśleć o zatrudnieniu fachowców, czyli organizatora ślubów i wesel. Co prawda wiążę się to z dodatkowymi kosztami, ale komfort jest nie do opisania. Nie obędzie się bez pomocy naszej drugiej połówki, która tak samo, jak my, powinna mieć wpływ na całą ceremonię. Gdy mamy wizję tego dnia, pójdzie nam łatwiej i szybciej, bo wystarczy, że będziemy kontaktować się z właściwymi osobami i rezerwować terminy. Najpierw jednak czeka nas wybór daty, następuje to z minimum dwuletnim wyprzedzeniem, gdyż sale weselne są rezerwowane w tym czasie. Oprócz sali, potrzeba nam kateringu, wystroju sali, kościoła, bukietów, sukni itd.

Przed wyborem fotografa, warto podszkolić się z teorii fotografii ślubnej. Dowiedzieć się na czym polega, jakie są trendy, nowości, oferty itd. Gdy będziemy to wiedzieć, będziemy pewni, że nikt nie wykorzysta naszej niewiedzy i nas nie oszuka. Gdy przejdziemy do praktyki, pomocna okaże się wyszukiwarka Google, która posiada informacje o wszystkich fotografach ślubnych z naszej okolicy. Musimy tylko wpisać „fotograf ślubny” i chwilkę poczekać. Dostajemy komplet informacji, namiary, kontakt do każdego fotografa, musimy tylko podjąć ostateczną decyzję i zarezerwować termin u naszego wybrańca.

 

Dodaj komentarz